Na obrázku vľavo je znázornený asi najvýhodnejší spôsob investovania peňazí do auta, ale len dovtedy, kým tú pokladničku niekto "NEŠLOHNE". Väčšina z nás však auto kupuje preto, aby nám slúžilo a robilo radosť. Zlé jazyky tvrdia, že auto Vám urobí radosť len dvakrát. Prvýkrát keď ho kúpite a druhýkrát ak ho predáte. Aby Ste ho ale mohli predať, musíte ho hlavne mať, preto ako prvé po kúpe odporúčam vybaviť vozidlo zabezpečovacím systémom. V opačnom prípade budete mať s vysokou pravdepodobnosťou z auta radosť iba raz. Ak je vozidlo už chránené potom prichádza na rad rôzne autopríslušenstvo. Je dôležité správne si vybrať a v budúcnosti ušetriť nemalé finančné prostriedky. Nie nadarmo sa hovorí:
Naši pracovníci Vám ochotne pomôžu vybrať pre Vás to najlepšie riešenie, nie len z krátkodobého, ale aj z dlhodobého hľadiska. V tejto kategórii budú publikované názory a odporúčania našich technikov. Dúfame, že Vám pomôžu správne sa zorientovať.
Veľa ľudí mi kladie takú otázku, ale ešte viacerí chcú poznať odpoveď na otázku: Ako si lacno zabezpečiť vozidlo? V tomto článku by som chcel rozobrať jednotlivé spôsoby zabezpečenia vozidla, popísať ich výhody a nevýhody, ale výber nechať na čitateľa.
Poradie zabezpečení som zoradil podľa vlastného rebríčka sily ochrany. Takže začneme od najsilnejšej po najslabšiu. Samozrejme silu ochrany je možné zvýšiť aj vhodnou kombináciou viacerých typov nižších ochrán.
Veľa ľudí vo firmách si položí túto otázku. Mnohí to považujú za úplne zbytočnú byrokraciu a berú to ako nutné zlo, ktoré pod hrozbou sankcie od nich štát vyžaduje. Každý musí uznať, že úradníci, ktorí si mysleli, že všetci budú poctivo zapisovať jednotlivé jazdy vrátane tých 1 až 3 km boli veľmi veľkí optimisti. Neviem, čo všetko si autori sľubovali od zavedenia zákona, ale zrejme im to nevyšlo, čo bolo potvrdené novelizáciou.
Pri rozhodovaní, aké ťažne zariadenie si nechať namontovať do auta je potrebné sa zamyslieť, na čo ho budete používať. Aké ťažné zariadenie je najlepšie?
Najprv sa pozrime, čo hovorí zákon:
§ 3, vyhláška č. 464/2009 Z.z.:
(13) Vozidlo vybavené spájacím zariadením s odnímateľnou spojovacou guľou (ISO 50) triedy A50-X bez použitia špeciálnych nástrojov musí mať túto guľu odňatú, ak nie je využitá na spojenie s prípojným vozidlom alebo s iným zariadením, napríklad s nosičom bicyklov.
GPS kniha jázd je výstup textových a grafických údajov z GPS monitorovacieho systému, vo forme rôznych zostáv, ktorý slúži na získanie podrobných a prehľadných údajov o prevádzke motorových vozidiel a pracovných strojov. V článku by som chcel podrobnejšie rozobrať jednotlivé spôsoby získavania sledovaných veličín, porovnať ich výhody a nevýhody, presvedčiť skeptikov o výhodách GPS monitoringu a tiež odradiť od prehnaných očakávaní typu, že po zavedení palivovej sondy do nádrže sa bude dať zistiť aj krádež jedného litra paliva. Cieľom je priblížiť čitateľovi problematiku GPS monitoringu tak, aby získal základný prehľad a pomoc pri výbere kvalitného GPS systému.
Vyhľadávacie systémy umožňujú dohľadať "stratený - ukradnutý" objekt. Pričom pri vyhľadávaní je dôležité mať informáciu o tom kde sa objekt (vozidlo) nachádza, prípadne či je v pohybe. Na zistenie týchto informácií je potrebné aby hľadané vozidlo malo nainštalovaný vyhľadávací systém so Satelitnou GPS technológiou, rádiolokačnou technológiou alebo ich kombináciou. Obe tieto technológie prostredníctvom GSM, prípadne rádio siete zabezpečia prenos informácie z hľadaného vozidla na určené miesto.
Určeným miestom môže byť samotný majiteľ vozidla, alebo bezpečnostná firma, ktorá má oprávnenie na túto činnosť. Spoločnosť SECAR ponúka svojim klientom služby oboch technológií s aktívnym alebo pasívnym vyhľadaním.
V tejto katégorii budú publikované články, ktoré sa zaoberajú problematikou GPS monitoringu, t.j. sledovanie vozidla v reálnom čase, funkciou generovania GPS knihy jázd, alebo sledovaním prevádzkových stavov vozidiel a strojov. Naším zámerom je zorientovať zákazníka v spleti nových pojmov, upozorniť ho na nástrahy, problémy a ponúknuť riešenia ako sa im vyhnúť, alebo ich využiť vo svoj prospech. Budem sa snažiť popisovať a porovnávať spôsob činnosti, metódy získavania monitorovaných veličín jednotlivými systémami a hlavne upozorniť na výhody a nevýhody jednotlivých riešení.
V tejto kategórii Vám budeme prinášať zaujímavé zistenia a články, ktoré by Vám mali pomôcť pri správnom rozhodovaní a zorientovaní sa v danej téme.